Dewocjonalia ceszą się bardzo dużą popularnością wśród osób wierzących, które lubią manifestować swoją wiarę i poglądy religijne. To również niezbędne elementy wyposażenia kaplic oraz kościołów, cmentarzy oraz plebanii. To właśnie w takich miejscach można znaleźć piękne dewocjonalia takie jak na przykład krzyż franciszkański, który jest repliką prawdziwego krzyża Świętego Franciszka, do którego modlił się on w kościele Damiana.

Krzyż franciszkański


Święty Franciszek jest z pewnością jednym z bardzo lubianych świętych. Wierni cenią go między innymi za filozofię życia, minimalizm i prostotę, które to okazały się być wartościami ponadczasowymi. To właśnie dlatego krzyż św Franciszka jest tak cenionym symbolem religijnym, który teraz można kupić do własnego domu. Piękna drewniana replika tego krzyża w różnych rozmiarach, zarówno małych, jak też dużych, będzie prezentować się przepięknie na ścianie w domu lub w miejscu modlitwy.

Piękny krzyż świętego Franciszka


Starannie wykonany krzyż świętego Franciszka będzie doskonałym pomysłem na drobny upominek dla osoby wierzącej, dla zaprzyjaźnionego księdza lub zakonnicy. Może być podarunkiem za posługę kapłańską, tak pięknym i zupełnie innym niż tradycyjnie wręczane w takich sytuacjach pieniądze. Piękny drewniany krzyż z wizerunkiem Jezusa, może zawisnąć po prostu w domu, przydrożnej kaplicy, lub wszędzie tam, gdzie miejsce sprzyja wyciszeniu i modlitwie.