Dziś na szyi wielu ludzi można bardzo często spotkać srebrny łańcuszek z ozdobnym medalikiem. Poprzez ten symbol mnóstwo osób chce podkreślić swą bliskość z wiarą.

Medaliki srebrne doskonały pomysł na prezent

W życiu każdej osoby nie brakuje niezwykle ważnych chwil podczas których bliscy chcą ją obdarzyć wyjątkowym prezentem. Chrzest czy pierwsza Komunia święta to takie okazje kiedy rodzice czy chrzestni powinni obdarować małego chrześcijanina wyjątkowym drobiazgiem podkreślającym bliskość z religią.

Aby w duchowy sposób uczcić takie ważne chwile warto dziewczynkę ubraną w białą sukienkę czy chłopca ubranego w szykowny garnitur obdarować pięknym łańcuszkiem z medalikiem przestawiającym wybrana postać świętą. Obdarowanie pierwszo – komunijnego dziecka cennym naszyjnikiem z medalikiem to z pewnością piękny gest, który zostanie zapamiętany na długie lata.

Srebrni i złoty medalik na wiele okazji

Srebrna czy złota biżuteria w postaci łańcuszka z ozdobnym medalikiem jest pożądana niemalże przez każdą osobę o głębokiej wierze. I nic w tym dziwnego, gdyż kruszce te nigdy nie tracą na wartości, a tego typu klasyczna biżuteria nigdy nie wychodzi z mody.

Każda osoba wierząca może ją nosić zawsze i wszędzie i łączyć z wieloma ciekawymi stylizacjami. Taką biżuterię można założyć zarówno do tradycyjnych jeansów i koszulki jak i bardziej eleganckich kreacji.

Medalik z aniołkiem – idealny pomysł na chrzest

Srebrny medalik z aniołkiem to bez wątpienia doskonały pomysł na prezent z okazji chrztu dziecka. Stanowi on nie tylko głęboki wyraz wiary, lecz także jest pamiątką na całe życie.

Warto zatem klasyczny medalik zastąpić małym, subtelnym aniołkiem oraz wysadzanymi cyrkoniami. Taki sakralny motyw będzie z pewnością stanowił doskonałą pamiątkę na wiele długich lat.