Najprawdopodobniej nikogo nie trzeba przekonywać ile cudów, uzdrowień, bądź po prostu dobrych rzeczy stało się dzięki Różańcowi. Dla Chrześcijan jest to swego rodzaju tarcza przed złem, a jednocześnie jeden ze sposobów rozmowy z Bogiem. A to z kolei oznacza, że każdy wierzący katolik, zawsze powinien mieć gdzieś przy sobie Różaniec. Tylko dlaczego ludzie najczęściej wybierają tą klasyczną jego formę? Bardzo ciekawą alternatywą jest bransoletka – różaniec.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to bransoletka. Jakie są więc tego zalety?

1. Mobilność

Narzędzie tak pięknej modlitwy jest zawsze z nami. Niektórzy trzymają Różaniec na lusterku w samochodzie, inni zaś schowany gdzieś w domu w szkatułce, wielu również nosi go ze sobą na przykład w kieszeni. Z taką jednakże wersją, w formie bransoletki – cały czas możemy pozostać w kontakcie z Bogiem, staje się to nierozłącznym elementem. Dodatkowo, jako że nasz Różaniec znajduje się na ręce, to bardzo często go widzimy, a to z kolei przypomina nam o modlitwie, i o Bogu.

2. Nie ukrywamy się ze swoją wiarą.

Tak samo jak nie należy ukrywać przed światem swoich talentów, swoich pasji, tak samo nie powinniśmy kryć się ze swoją wiarą. Jest to przecież element dopełniający nasze życie. A kto wie? Być może pokazując, że nie wstydzimy się Jezusa – przekonamy innych, aby także tego nie skrywali. A może i nawet przyciągniemy do siebie innych, naprawdę ciekawych ludzi.

3. Wygląd

To już oczywiście nie jest aż tak ważna sprawa, jednak wciąż pozostaje mocnym plusem. Różańce po prostu pięknie wyglądają, zwłaszcza te, w formie bransoletki. Pomimo tego, że wcale tu nie chodzi o wygląd, ten aspekt jest jednak bardzo przyjemnym dodatkiem.