W internecie można znaleźć setki ofert związanych z wycieczkami do Fatimy. Miejsce należy do najpopularniejszych w Portugalii z powodu licznych cudów i tajemnic objawionych przez Maryję.

Niezwykłe wydarzenia

Fatima jest miastem położonym w centralnej części Portugalii. Od wielu lat słynie z objawień Maryi trzem pastuszkom. Dzieci zajmujące się wypasaniem zwierząt na łące spotkały nieznajomą osobę, która zdradziła im mnóstwo rzeczy związanych z przebiegiem losów świata. Pastuszkowie odmawiający różaniec z Fatimy opowiedzieli o wszystkim swoim rodzicom oraz policji. Oczywiście nikt im początkowo nie uwierzył, jednak wraz z czasem miejsce objawień zaczęło odwiedzać coraz więcej osób.

Odmawiajcie różaniec z Fatimy

Szczególnie zapadającym w pamięć wydarzeniem było wirujące Słońce na niebie. Wiele setek osób zauważyło dziwne drganie i było pewnych, że stał się cud. Od tej pory o miejscowości i pastuszkach stało się głośno na całym świecie. Ich świadectwo uznał również Kościół Katolicki i na mocy nadanej Papieżowi uznał ich za świętych. Głównym przesłaniem dzieci było to, by wierni pobożnie odmawiali różaniec z Fatimy i zaufali Bogu.

Wydarzenia z Fatimy niezwykle wiele zmieniły w świadomości Portugalczyków. Wiele osób postanowiło się nawrócić i i z pobożnością odmawiać różaniec fatimski. Do tej pory do sanktuarium spływają różne wota dziękczynne i opis cudów dokonanych za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, która objawiła się w Fatimie.