Matka chrzestna to, niewątpliwie, ważna osoba w życiu dziecka. Pełni też wyjątkową rolę podczas przyjmowania sakramentów takich, jak chrzest i pierwsza komunia święta.

Zwykle chrzestnej zależy też, by podarować dziecku i jego rodzicom prezent stanowiący pamiątkę tego uroczystego dnia. Pamiątka chrztu od chrzestnej – jakie klasyczne przedmioty można podarować?

Album na zdjęcia

Album na zdjęcia to pamiątka, która może wywoływać uśmiech na twarzy przez wiele lat. Oglądanie zdjęć krewnych w dzieciństwie, na kolanach swoich rodziców, to piękna chwila i czas na nostalgiczne opowieści. Matka chrzestna może więc wybrać album na zdjęcia, w białym kolorze. Kilka zdjęć może być już wywołanych, a resztę rodzice mogą zapełnić sami. 

Pierwsza Biblia

Matka chrzestna, mająca dbać o duchowy rozwój dziecka i wspierać w tym rodziców, może podarować dziecku jego pierwszą Biblię. Biblie dla dzieci są ilustrowane. Co prawda dziecko w wieku poniżej roku jeszcze niewiele zrozumie, ale za kilka lat będzie mogło przeglądać Biblię z rodzicami. Dedykacja na początku przypomni, że był to piękny prezent od chrzestnej z okazji chrzcin. Wystarczy kilka słów napisanych na pierwszej stronie – to nie zniszczy prezentu, wręcz przeciwnie!

Medalik

Klasycznym wyborem jest też podarowanie dziecku medaliku, srebrnego bądź złotego. To świetna pamiątka, która zostanie w rodzinie na wiele lat i będzie wiadomo, kto i kiedy ją podarował. Dziecko może założyć ten medalik na uroczystość pierwszej komunii świętej, by historia zatoczyła koło!