Nauczyciele modlą się do św. Urszuli, kobiety przed porodem do św. Małgorzaty, pogubieni do św. Antoniego, podróżujący do św. Krzysztofa, strażacy do św. Floriana itd. Każdy zawód posiada swojego patrona, ale poza tym są jeszcze święci od spraw ciężkich, nagłych, od konkretnych chorób, a nawet od spraw niemożliwych.

Św. Juda Tadeusz

Święty ten jest patronem spraw niemożliwych i podobno z jego wstawiennictwem dzieją się prawdziwe cuda, bo jak wytłumaczyć beznadziejną sprawę, która nagle odwróciła się o 360 stopni i uwolniła od siebie modlącego. Zwracają się do niego także beznadziejnie zakochani. Są to prawdziwe cuda, które mają świadectwo wśród żywych ludzi. I z roku na rok ich przybywa. Świadectwo to wyjątkowy akt wiary, który ma niesłychaną moc, ponieważ pociąga za sobą innych i oni też zaczynają widzieć Jezusa i jego naukę w swoim żuciu. Po to zresztą dostaliśmy świętych, by wstawiali się za nas u Boga.

Św Aleksandra z Galacji

Jeśli jesteś w szczególnej potrzebie, zwróć się do św. Aleksandry. Jest patronką każdego potrzebującego. A najczęściej zwracają się do niej ludzie, którzy cierpią z powodu swoich przekonań, czasem całkiem odmiennych od reszty. Kobieta ta odznaczyła się odwagą, ponieważ odmówiła wzięcia udziału w procesji z bożkami Ateny i Artemidy. W zamian za to została skazana na więzienie, a potem na śmierć przez utopienie na bagnach. Warto zapoznać się z jej interesującą biografią.

Obrazy ze świętą Aleksandrą można znaleźć na https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/ikona-z-twoim-patronem/sw-aleksandra,3338,1.html