Dla osoby wierzącej krzyżyk srebrny może być bardzo dobrym pomysłem na prezent. Musimy tylko wiedzieć, że dana osoba będzie chętnie go nosić. Krzyż nie jest ozdobą, choć czasem tak wygląda, a wyłącznie wyznaniem naszej wiary w Jezusa Chrystusa.

Krzyżyk srebrny – zdecyduj o wielkości i kształcie

Ten zazwyczaj maleńki symbol naszej wiary może różnić się kształtem. Czasami jest to krzyż łaciński z ukrzyżowanym Chrystusem, czasem zupełnie gładki lub z ozdobnymi żłobieniami, cieńszymi lub szerszymi ramionami, a czasem nawet z ozdobnymi cyrkoniami. Zwykle noszony jest na szyi, ale coraz częściej bywa również przypinany do bransoletek. Musimy jednak o tym pamiętać, że nie możemy traktować go jako ozdoby, ponieważ jest nierozerwalnie związany z naszą wiarą. Tylko wtedy noszenie go ma sens. Mogą one także różnić się wielkością. Do noszenia na co dzień najpraktyczniejszy jest jak najmniejszy.

Krzyż a tak wiele konotacji

Dla chrześcijanina krzyż ma tylko jedno znaczenie. Ale na przestrzeni wieków dokładano mu nowych znaczeń. Dlatego swój krzyżyk srebrny wiele osób traktuje jako symbol odkupienia, zwycięstwa życia nad śmiercią, zwycięstwa Boga nad szatanem, Bożej opieki, cierpienia, całkowitego zawierzenia i oddania się Bogu lub pokory i skruchy. Czasem symbolicznie zakładamy go na swoje ramiona jak Jezus, aby tym samym okazać swoją miłość i również zawierzyć Mu w swoim własnym cierpieniu.