Katolicy wierzą, że dewocjonalia oraz modlitwa do Pana Boga za wstawiennictwem świętych oraz Maryi przynosi skutek. W naszym kraju jest bardzo duży odsetek katolików, którzy co prawda nie zawsze praktykują, ale jednak uznają dominację wartości chrześcijańskich.

Oczywiście, ten trend może za wiele lat ulec zmianie i zapewne tak będzie, jednak trzeba wierzyć w świętych obcowanie. Postanowiliśmy sprawdzić to na przykładzie obrazka Maryi. Dlaczego akurat warto go mieć? Postanowiliśmy dokładnie się o tym przekonać i zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Obrazek zawsze się zmieści do portfela

Obrazek Matki Bożej https://www.meritohurt.pl/obrazki-do-ksiazeczki/obrazki-z-matka-boska.html ma tę zaletę, że zmieści się do portfela i nie zajmie w nim wiele miejsca. Idealnie się sprawdzi i będzie z nami zawsze. Nie dość, że nie będzie widoczny „wszem i wobec„, to w pierwszej kolejności będzie nas chronić przed złem.

Być może dla niektórych wydaje się to dosyć dziwne, ale dewocjonalia mają potężną moc i właśnie nawet taki jeden drobny obrazek jest w stanie uratować człowieka. Oczywiście, nie sprawi on, że nagle uciekniemy od pokus, ale jednak obrazek Matki Boskiej będzie potężną bronią w walce z grzechem i z szatanem. 

Niewielka cena obrazka

Poza oczywistymi zaletami obrazka jak niewielkie rozmiary, o których wyżej było już wspomniane, to na pewno nie można zapomnieć o tym, że jest on bardzo tani. Generalnie dewocjonalia nigdy nie należą do najdroższych rzeczy, ponieważ często oscylują one w cenie kilkunastu złotych, w zależności od tego, co chcemy kupić.

Obrazek jednak jest bardzo mały i często nawet w kościołach można je pobrać za darmo bądź też w podzięce złożyć drobną ofiarę na kościół. Święte obrazki jako takie są też gestem, który pokazuje, że jesteśmy katolikami i wiara jest dla nas bardzo istotna. To ważne w czasach, które są coraz trudniejsze, nawet dla katolików.