Sztuka filmowa ma moc zmiany naszego punktu widzenia i sposobu postrzegania rzeczywistości. Z całą pewnością filmy chrześcijańskie mogą zmienić nasz sposób rozumienia sensu chrześcijaństwa i roli, jaką w historii ludzkość odegrał Jezus Chrystus.

Jak filmy chrześcijańskie mogą zmienić sposób postrzegania religii?

Wiele osób, które nie utożsamiają się z żadnym wyznaniem czy religią, szerokim łukiem omija wszystko związane z jakimkolwiek kultem. Tymczasem takie podejście przynosi więcej szkody niż pożytku, bowiem odbiera możliwość zrozumienia zasad wiary, którymi kierują się w życiu chrześcijanie.

Jak powszechnie wiadomo, to właśnie brak zrozumienia i brak nawet minimalnej chęci poznania tego, co nie spełnia naszych indywidualnych standardów, jest źródłem wszelkiego hejtu, pogardy i wzajemnej nienawiści. Powodem, dla którego wśród ludzi stale dochodzi do konfliktów nie jest to, że nawzajem się nie rozumiemy, ale to, że nawet nie staramy się zrozumieć, z góry odtrącając lub wyśmiewając punkt widzenia, który jest sprzeczny z naszym własnym.

Filmy chrześcijańskie mają moc zmiany postrzegania religii chrześcijańskiej pod warunkiem, że punktem wyjściowym jest wzajemny szacunek.

Filmy chrześcijańskie w odbiorze osoby niewierzącej

Celem filmów chrześcijańskich nie jest nawracanie, a pokazywanie światu historii Jezusa Chrystusa, który dla osób wierzących stał się uosobieniem Boga na Ziemi. To, w co wierzą chrześcijanie, jest niczym innym, jak uznaniem zwycięstwa życia nad śmiercią. Filmy chrześcijańskie nie mają zatem na celu nawrócenia niewierzących, ale skłonienie ich do refleksji na temat tego, czym ich zdaniem jest dobro i zło. https://www.meritohurt.pl/filmy-chrzescijanskie.html