Ryngraf to owalna lub czworokątna, wykonana z metalu blaszka prezentująca namalowany lub wyryty wizerunek Matki Boskiej lub świętych. Przez wiele lat zwyczaj noszenia ryngrafów mieli żołnierze wojska polskiego. Dlatego też przedmiot ów jest do dzisiaj traktowany jako znak służby, np. Matce Boskiej lub ojczyźnie – wiele ryngrafów posiada bowiem wizerunek orła.

Do czego służy ryngraf?

O ryngrafach w dzisiejszych czasach niewiele się mówi. Zgodnie jednak z założeniem, przedmiot ten ma przypominać, uobecniać oraz odsyłać nas do samej osoby Maryi lub innych świętych, przedstawionych na wizerunku przedmiotu. Nosząc go, możemy przypomnieć sobie oraz osobom, które ów ryngraf widzą, o wstawiennictwie oraz pomocy naszych patronów, którzy nieustannie otaczają nas swoją opieką. W ten sposób, możemy także otwarcie zadeklarować światu swoją wielką wiarę.

Jak wykorzystać swój ryngraf?

Ryngrafy srebrne (http://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html) mogą być, na przykład, wspaniałą pamiątką Chrztu Św. Ryngraf można przyczepić bezpośrednio do ubrania lub zawiesić na swojej szyi. Różne osoby kupują tego rodzaju przedmiot w rozmaitych okolicznościach, nie potrzebując do tego żadnej specjalnej okazji, a chcąc się jedynie w wyjątkowy sposób zbliżyć do Boga. W tym momencie możemy znaleźć np. ryngrafy z wizerunkiem Jana Pawła II, a nawet z obrazkami przedstawiającymi srebrnego aniołka.